ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Acıbadem Hastanesi 'nefret dolu söylem' dedi, işten attı

Güney ve Doğu Kürdistan'daki depremin ardından "Hayır hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler" diyen Acıbadem Hastanesi çalışanı Öznur Ilgan, tepkiler üzerine işten atıldı.

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 19:31

İSTANBUL- Güney ve Doğu Kürdistan'ndaki depremin ardından "Bırakın gebersinler" diyen Acıbadem Hastanesi'nde birim müdürü Öznur Ilgan'ın işine son verildi.

450'yi aşkın kişinin yaşamını yitirdiği 7.3 şiddetindeki depremin ardından Acıbadem Hastanesi'nde birim müdürü olarak çalışan Öznur Ilgan Twitter hesabından, "Hayır hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler" ifadelerini kullanmıştı.

Ilgan'a bu paylaşımın ardından büyük tepki gelmiş ve Acıbadem Hastanesi çalışanını açığa aldığını duyurmuştu.

Acıbadem Hastanesi, bugün yaptığı açıklamada ise Ilgan'ın kurumla ilişiğinin kesildiği duyuruldu. Açıklamada, "Kurumumuz tarafından yapılan ön soruşturma ve inceleme sonucunda çalışanımız Öznur Ilgar'ın kurumla ilişiği kesilmiştir. Söz konusu twitter mesajındaki nefret dolu söylemi kurumumuzun anlayışı gibi yansıtan bazı sosyal medya paylaşımları ise hepimizi üzmüştür. İnsan sağlığı odaklı hizmet sunan Hipokrat yemini etmiş binlerce uzmanın çalıştığı temel insan haklarını benimsemiş bir kurum olarak Acıbadem; din, dil, ırk gibi her türlü ayrımcılığa karşısındadır ve karşısında olacaktır!" denildi.