ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Media Markt Genel Müdürlüğü önünde işçilerden eylem

Hileli iflas yolu ile hakları gasp edilen Real Market işçileri, Levent'teki Media Markt Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 13:42

İSTANBUL - Hileli iflas yolu ile hakları gasp edilen Real Market işçileri, Levent'teki Media Markt Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Eylem öncesi Media Markt Genel Müdürlüğü önüne çok sayıda çevik kuvvet polisi ve TOMA konuşlandırıldı. Bina önü demir bariyerlerle çevrildi. Baskı ve engellemelere rağmen işçiler basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Eylemde konuşan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Real Market işçilerinin hakları alınıncaya kadar sendika olarak işçilere ve davalarına sahip çıkacaklarını belirtti. Küçükosmanoğlu, ayrıca 17 Kasım Cuma günü Kartal Anadolu Adliyesi'nde İflas Masasındaki gelişmeleri izlemek için işçilerle birlikte orada olacaklarını ve mahkeme sürecini de yakından takip edeceklerini ifade etti.