ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HDP Kadın Meclisi'nden dayanışma çağrısı

HDP Kadın Meclisi, büyük bir deprem yaşayan Kürdistan halkına dayanışma duygularını iletirken, "Kadınların dayanışma deneyimi depremin yaralarını sarmamız için gerekli gücü verecektir" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Kasım 2017 Pazartesi, 17:43

ANKARA- HDP Kadın Meclisi, depremi yaşayan Güney ve Doğu Kürdistan halkıyla dayanışma çağrısı yaptı.

Yazılı açıklama yapan HDP Kadın Meclisi, depremde yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiğini hatırlatarak, "Depremin sebep olduğu yıkım ve acıyı yüreğimizde hissediyoruz" dedi.

Yıkımın yarattığı hasarın endişe ve üzüntüleri arttırdığını dile getiren HDP Kadın Meclisi, "Ancak yaşamı ören, örgütleyen ve yeniden kuran özneler olarak biz kadınlar biliyoruz ki yaraları sarmanın, yaşama sahip çıkmanın en temel yolu birliktelik ve dayanışmadır. Tüm kadınları ve kadın örgütlerini, sınır tanımayan kadın dayanışmamızı daha da güçlendirerek depremin meydana geldiği yerlerde yaşayan insanlarımızla dayanışmaya çağırıyoruz. Biz kadınların dayanışma ve birliktelik deneyimi, bugün de depremin yaralarını hep beraber sarmamız için gerekli gücü bize verecektir" dedi.