ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Erdoğan-Putin görüşmesi sona erdi

Rusya'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'le görüştü. İkili görüşmenin ardından heyetler arası görüşmelere geçildi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Kasım 2017 Pazartesi, 19:55

HABER MERKEZİ - Rusya'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüştü. İki saati geçen görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeler başladı.

Görüşme öncesinde konuşan Erdoğan, yoğun görüşme trafiğinin iki ülke ilişkilerini güçlendirdiğini belirtti. İkili ilişkilerin geleceğe yönelik güveni arttırdığını söyleyen Erdoğan, "Gerek bölgede ikili ilişkilerimiz, bunun yanında bölge sorunlarına yönelik dayanışmamız, geleceğe yönelik güvenimizi de artırıyor. Özellikle bu normalleşme süreci içerisinde gerçekten yoğun bir şekilde bir araya gelişimiz, Türkiye ve Rusya Federasyonu arasındaki ilişkileri daha da güçlendirecek" dedi.

Türkiye ile Rusya ilişkilerinin normale döndüğünü dile getiren Putin ise "Ticaret hacmimiz 8 ayda yüzde 30'dan fazla arttı" diye konuştu. Putin, iki ülkenin Suriye de dahil bütün konularda beraber çalıştığını belirtti.