ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SGDF 11 Kasım'da Ekim yürüyüşüne çağırıyor

SGDF, 1 Ekim'de başlattığı "Bitmedi daha sürüyor o kavga, Ekim Devrimi 100 yaşında" kampanyasının finaline hazırlanıyor. SGDF, bir çok kentten gençlerin katılımıyla 11 Kasım'da Kadıköy'de yapılacak yürüyüşle kampanyayı tamamlayacak.

Etkin Haber Ajansı / 09 Kasım 2017 Perşembe, 10:21

HABER MERKEZİ- Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), "Bitmedi daha sürüyor o kavga Ekim Devrimi 100 yaşında" şiarıyla başlattığı kampanyayı sürdürüyor. Kampanya kapsamında bir ayı aşkın süredir İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Eskişehir, Zonguldak, Adana, Mersin, Kütahya ve bir çok kentte etkinlikler gerçekleştirildi. 11 Kasım Cumartesi günü Kadıköy'de yapılacak Ekim yürüyüşü ile kampanyanın finalini gerçekleştirecek olan SGDF, bir çok kentte gençliği "Ekim yürüyüşüne" katılmaya, "devrimin safında" yer almaya davet ediyor.

İstanbul'da SGD'liler, Mimar Sinan, Marmara, İstanbul üniversitelerinde bildiri, sticker, yazılama, afiş çalışmaları yaptı. Kadıköy ve Beşiktaş'ta da çeşitli şekillerde gençliği yürüyüşe çağırdı.

Ankara'da sosyalist gençler, ODTÜ ve DTCF'li öğrencilere Ekim Devrimi'ni anlattı. "Dünyayı Sarsan On Gün" filminin gösterimini gerçekleştirdi. SGD'liler Sakarya Caddesi, Batıkent gibi bir çok merkezde bildiri ve Pravda ile İstanbul'da gerçekleştirilecek yürüyüşe çağrı yaptı.

İzmir Dokuz Eylül ve Ege üniversitelerinde, Alsancak ve Konak'ta sovyet marşları dinletileri gerçekleştiren sosyalist gençler, buralarda da bildiri, Pravda dağıtımı gerçekleştirdi.

PRAVDA

Kampanya kapsamında, Sovyet Rusya'da Bolşevik Parti'nin yayın organı olan Pravda'yı basan sosyalist gençler, üniversitelileri Pravda ile buluşturdu.