ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Sabancı'ya suikast eylemi sanığı Akkol'a psikolojik işkence

Sabancı'ya yönelik suikast eyleminin sanığı İsmail Akkol Silivri Hapishanesi'nde gardiyanlar tarafından psikolojik işkenceye maruz kalıyor. Abla Nuran Akkol, kardeşine "niye intihar etmiyorsun" sözleriyle psikolojik işkence yapıldığını açıkladı, "İsmail'in hayatından endişe ediyoruz. Katledilip intihar süsü mü verilecek" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Ekim 2017 Cuma, 14:30

İSTANBUL- Sabancı suikastinin Silivri Hapishanesi'nde tutuklu bulunan sanığı İsmail Akkol, gardiyanlar tarafından intihara zorlanıyor.

ETHA'ya bilgi veren Akkol'un ablası Nuran Akkol, "İsmail mahkemeden hapishaneye dönerken gardiyanlar 'sen neden intihar etmiyorsun, elinde bir sürü olanak var' diyerek İsmail'e intihar etme şekillerini atlatmışlar. İsmail Silivri'de gardiyanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuş fakat; cezaevi müdürü yanına gelerek 'sıradan bir densizin konuştuğu sözler' diyerek suç duyurusundan vazgeçirmeye çalışmış" dedi

'BAŞIMA BİR ŞEY GELİRSE HAPİSHANE YÖNETİMİ SORUMLU

Akkol'un hayatından endişe duyduklarını vurgulayan Abla Akkol, şunları da söyledi: "İsmail'le en son telefonla konuştuğumuzda 'Bize selam vermeye bile korkan sıradan bir densiz bunu söylüyorsa cesaret aldığı bir yer vardır. Benim başıma bir şey gelirse bilin ki hapishane yönetimi sorumludur' dedi bize. Ailesi olarak hayatından endişe ediyoruz. İsmail'i katledilip intihar süsü verecekler diye endişe ediyoruz. Bizde suç duyurusunda bulunduk."