ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM/ 13 EKİM 2017

Etkin Haber Ajansı / 13 Ekim 2017 Cuma, 09:00

NURİYE VE SEMİH AÇLIK GREVİNDE
-KHK ile ihraç edilen ve tutuklu bulunan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın açlık grevi 219. gününde. Yüksel direnişi de 339. gününde devam ediyor.

-Nuriye ve Semih İçin Dayanışma, Kadıköy Süreyya Operası önünde basın açıklaması yapacak. (19.30)

-HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ve HDP İl Yönetimi TÜPRAŞ'ta gerçekleşen iş cinayeti ile ilgili olarak Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi'ni ziyaret edecek, ardından basın toplantısı düzenleyecek.(12.00)

-İhraç edilen KESK üyeleri, direnişte olan DHL ve K-oda işçilerini ziyaret edecek. (11.30)

-İHD İzmir Şubesi Cezaevi Komisyonu, dernek binasında basın toplantısı düzenleyecek, hasta tutsaklara dayanışma kartı gönderecek. (14.00)

-Barış İçin Akademisyenler bildirisinin açıklanmasından sonra nefret söylemleri ile ilgili faşist mafya tetikçisi Sedat Peker hakkında açılan davanın ilk duruşması İstanbul Anadolu Adliyesi 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.(10.30)

-Plan ve Bütçe Komisyonu, "Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Tasarısı" toplantısı gerçekleştirecek.