ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SMF: Saldırılar sosyalizm mücadelemizi durduramayacak

Bursa'da başlatılan bir soruşturma kapsamında Bursa ve Diyarbakır'da düzenlenen polis operasyonlarında 7 SMF aktivisti gözaltına alındı. SMF yaptığı açıklamada, "Hiçbir saldırı ve engelleme sosyalizm mücadelemizi durduramayacaktır" denildi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ekim 2017 Perşembe, 14:02

HABER MERKEZİ - Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Merkezi Yürütme Kurulu, bu sabah Bursa merkezli yaşanan gözaltı saldırılarıyla ilgili açıklama yaptı.

SMF, üye ve aktivistlerine yönelik polis saldırısında Bursa'dan Hediye Zengi, Oktay Güngör, Tayfun Kırmızıtoprak, Ayhan Ik, Selçuk Acar, Sibel Yüceer ve Diyarbakır'dan Cihan Durna'nın gözaltına alındığını belirtti. SMF, açıklamasında, "SMF'ye yönelik kuruluşundan bugüne kadar yapılan baskınlarda yüzlerce üye ve taraftarı gözaltı ve tutuklama terörüne maruz kalmıştır. Gelinen aşamada onlarca SMF üye ve taraftarı hapishanelerde tutsak bulunmaktadır. Bir süre önce yine Dersim'de üye ve taraftarlarımıza yönelik gerçekleştirilen baskınlarda onlarca kişi gözaltına alınmış ve 5 üye ve taraftarımız tutuklanmıştı" dedi.

"Hiçbir saldırı ve engelleme sosyalizm mücadelemizi durduramayacaktır" denilen açıklamada, "Haklılığımızdan ve meşruluğumuzdan aldığımız güçle halklarımızın özgürlük ve kurtuluş mücadelesini büyütmeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.