ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Şişli'de veliler Kaymakamlığa yürüdü

Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin Kurtuluş Ortaokulu'na taşınacağını söyleyen veliler, basın açıklaması yapıp Şişli Kaymakamlığı'na yürüdü.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ekim 2017 Perşembe, 12:56

İSTANBUL- Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin yıkılarak yerine otel ve rezidans yapılacağını, buradaki öğrencilerin ise Kurtuluş Ortaokulu'na gönderileceğini söyleyen veliler, sabah saatlerinde Kurtuluş Ortaokulu önünde toplandı. Veliler, Kurtuluş Ortaokulu öğrencilerinin de Mahmut Şevketpaşa Ortaokulu'na gönderileceğini belirtti.

Çocuklarının başka okula gitmemesi için imza kampanyası başlatan veliler "Okulumuzu bırakmak istemiyoruz", "Kurtuluş Ortaokulu bizimdir" yazılı dövizler açtı. Öğrenci velisi Sema Yalçın, "Şişli Endüstri Meslek Lisesinin Kurtuluş Ortaokulu'na taşınması öngörülüyor. Buradaki öğrenciler de Mahmut Şevketpaşa Ortaokuluna gönderilecek. Burada sıkıştırılmış bir eğitim verilecek. Bizler Kurtuluş Ortaokulu velileri olarak buna karşıyız. Okulumuzdan vazgeçmek istemiyoruz. Bunun için her türlü yasal yolu deneyeceğiz" dedi.

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, Kaymakamlığa ve Milli Eğitim Bakanlığı'na gideceklerini ifade eden Yalçın, "Bizi görmüyorlarsa çocuklarımızla oturma eylemine devam edeceğiz. Resmi bir karar yok ama çocuklarımıza Pazartesi günü eğitimlerine Mahmut Şevketpaşa Ortaokulu'nda öğlenci grup olarak devam edecekleri söylenmiş. Biz velilere bir şey söylenmedi. Sadece çocuklara söylenmiş. Emrivaki şekilde bir şeyler yapılıyor" diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından veliler Şişli Kaymakamlığı'na doğru yürüyüşe geçti. "Okulumuz bizimdir bizim kalacak" sloganıyla yürüyen veliler kaymakamla görüşmek için kaymakamlığa gitti. Bir grup veli dilekçelerini vermek ve kaymakamla görüşmek için içeri girdi. Yapılan toplantıda konunun vali yardımcısı ile görüşüleceğini belirten veliler kaymakamlık önünden ayrıldı.