ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Muğla'da gözaltına alınanların 7'si tutuklandı

Muğla'da darp edilerek, çıplak bir şekilde asfalta yatırılan ve fotoğrafları çekildikten sonra gözaltına alınan 7 kişi "Örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklandı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ekim 2017 Perşembe, 18:25

MUĞLA- Muğla'nın Ortaca ve Seydikemer bölgesinde 4 Ekim'de çıplak bir şekilde asfalta yatırılan ve fotoğrafları çekildikten sonra gözaltına alınan 7 kişiden 3'ü dün emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye dün sevk edilmişti.

İsmail Bozdağ, Mustafa Yiğiner ve kuzeni Adnan Yiğiner çıkartıldıkları mahkeme tarafından "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklandı.

Üç kişinin tutuklanmasının ardından Ekrem Altay, Velat Asan, Veysi Şengil ve Mehmet Can Yiğiner de bugün adliyeye sevk edildi.

Savcılığa çıkarılan Ekrem Altay, Velat Asan, Mehmet Can Yiğiner ve Veysi Şengil ifadelerinin ardından "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla Muğla 1. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Hakimlikte savunmaları istenen Ekrem Altay ve Velat Asan, gördükleri işkence ve uygulamalar nedeniyle susma haklarını kullanacaklarını beyan etti.

Altay ve Asan'ın avukatları Günfer Karadeniz, müvekkillerinin gözaltına alındıkları sırada çıplak fotoğraflarının çekilerek sosyal medyada yayınlanmasını protesto etmek için susma haklarını kullandıklarını ifade etti. Karadeniz, adil bir yargılama ortamı oluştuğunda müvekkillerinin konuşacağını beyan etti.

Mahkeme Altay, Asan, Şengil ve Yiğiner hakkında "kuvvetli suç şüphesi olduğu, kaçma şüpheleri oldukları ve adli kontrol şartı uygulamasının yetersiz olacağı" gerekçesi ile "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklanmalarına karar verdi.

Böylelikle çıplak fotoğrafları yayınlanan 7 kişinin tamamı tutuklanmış oldu.