ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Rakka'nın özgürleştirildiğini çok yakın zamanda duyuracağız'

Fırat'ın Gazabı Hamlesi Sözcüsü Cihan Şex Ehmed ve DSG Sözcüsü Telal Silo, Rakka'nın özgürleştirildiğini çok yakın zamanda duyuracaklarını söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ekim 2017 Perşembe, 16:03

EYN ÎSA- Fırat'ın Gazabı Hamlesi Sözcüsü Cihan Şex Ehmed ve DSG Sözcüsü Telal Silo, Rakka'nın özgürleştirildiğini çok yakın zamanda duyuracaklarını söyledi.

Eyn İsa ilçesinde gerçekleşen Rakka Paltformu'nda konuşan Cihan Şex Ehmed, tüm özgürlük şehitlerini anarak savaş cephelerindeki savaşçıların direnişini selamladı. Ayrıca Rakka halkının direnişini ve platform katılımcılarını selamlayan Cihan Şex Ehmed, DSG'nin birçok özgürleştirme hamlesi yürüttüğünü belirterek, "Zafer hep savaşçılarımızın payı oldu. Rakka halkı güçlerimize çağrı yapınca, güçlerimiz de Rakka halkını kurtarmak için harekete geçti. Rakka'yı özgürleştirme hamlemiz devam ediyor, Rakka'nın özgürleştirilmesi yakındır" diye konuştu.

DSG Sözcüsü Telal Silo da Platform'da konuştu. Hala devam eden Rakka hamlesinin tarihi sonuçlar doğurduğunu belirten Silo, "Bugün tarihi bir dönemi yaşıyoruz. Kahraman şehitlerimizin ve savaşçılarımızın kanları sayesinde huzur ve güven ortamı oluştu" dedi.

Cihan Şex Ehmed ve Telal Silo, Rakka'nın tamamen özgürleştirildiği müjdesinin çok yakın zamanda verileceğini söyledi.