ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Yüksel'de eylem yapılmadan polis saldırısı: 8 gözaltı

Yüksel Caddesi'nde devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eylemi bu kez yapılmadan polis saldırdı. Polisin saldırısında 8 kişi gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 08 Ekim 2017 Pazar, 15:53

ANKARA- OHAL kararnamesi ile ihraç edilen tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi 214. gününe girerken, kamu emekçilerinin hem Gülmen ve Özakça'ya destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine geri dönmek için Yüksel Caddesi'nde başlattıkları "İşimizi geri istiyoruz" eyleminin 334. gününde devam etti.

Her gün Konur Sokak ile Yüksel Caddesi'nin kesiştiği yerde basın açıklaması yapmak için bir araya gelen kamu emekçileri, bu sefer eyleme başlamadan gözaltına alındı. Açıklama öncesi eylem alanına yakın bir yerde toplanan kamu emekçilerine saldıran polis, 8 kişiyi gözaltına aldı.

Polisin sert müdahalesiyle gözaltına alınan bir kadın kamu emekçisi, gözaltı aracına doğru götürüldüğü sırada fenalık geçirdi. İsmi öğrenilemeyen kadın kamu emekçisi, dakikalarca polis grubunun ortasında yerde uzanmış halde kaldı.

Polis, emekçilere müdahaleden sonra etrafta bulunan ve "eylemci olmadıklarını" belirten 2 kişiyi de gözaltına aldı.