ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Erdoğan: Henüz TSK İdlib'de değil, ÖSO orada

Partisinin 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib operasyonu ile ilgili "Henüz TSK İdlib'de değil, ÖSO orada" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 07 Ekim 2017 Cumartesi, 12:10

AFYON- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılış konuşmasını yaptı.

Erdoğan, "Suriye'deki güvenlik krizinin geldiği nokta ortada. Operasyon noktasında attığımız adımları biliyorsunuz. Ülkemizi dışlamaya yönelik tüm çabalara rağmen, bu meselenin milli güvenliğimizle ilgili olduğunu defaetle zaten açıklıyoruz. Fırat Kalkanı harekatıyla kendimize bölgemizde açtığımız alanı şimdi İdlib'in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileriye taşımanın gayreti içerisindeyiz. Bugün İdlib'de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek" dedi.

Erdoğan, "İdlib'in ardından yeni inisiyatifler almaya devam edeceğiz" diye konuştu. "Halep'ten kaçmak suretiyle İdlib'e gelen kardeşlerimize, ne olursa olsun, 'İster ölün ister kalın' diyemeyiz. Onlara biz elimizi uzatmak durumundayız" diyen Erdoğan, "Şu anda da bu adım atıldı, devam ediyor. Suriye sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşturulmasına da asla izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Henüz TSK İdlib'de değil, ÖSO orada" dedi.