ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Erdoğan'dan Melih Gökçek açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bazı AKP'li belediye başkanlarının istifaya yönlendirilmesi tartışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Partiden ihraç ya da görevden alma gibi yöntemlere başvurmak istemediklerini söyleyen Erdoğan, "Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor?" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 05 Ekim 2017 Perşembe, 11:16

HABER MERKEZİ- Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İran ziyaretinden dönüşünde, bazı belediye başkanlarının istifa süreciyle ilgili soruları yanıtladı.

NTV'nin aktardığına göre Erdoğan, "AKP'nin alışılmış bir siyasi parti olmadığını" söyledi ve istifalarla ilgili eleştirilere yönelik şunları söyledi: "Belediyelerde görevden almanın iki yöntemi vardır. Partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan. Tabii ki biz bu yolları denemek istemiyoruz. Bir makama getirilirken iyi güzel de benim metal yorgunluğu olarak tanımladığım durumlarda makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor? 'Benim şanım, şerefim var' dersen kusura bakma ama partinin şerefi, herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir."

Cumhurbaşkanı, istifaya yönlendirilecek başkanların belirlenip belirlenmediği şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi:
"Hayır öyle bir şey olmaz. Biz olduğu zaman, bazı şeyler önümüze geldiği zaman değerlendirmemizi yapıyoruz. Allah göstermesin çok daha kötü şeyler de olabilir. 2019'un mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlıkları yaparak girmek durumundayız. Kaldı ki sadece bizim partimizle ilgili değil, diğer partilerle ilgili olarak da İçişleri Bakanlığımıza şikayetler geliyor."