ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Konca: Halkımızın iradesi düşmedikçe vekilliğimiz düşmez

Meclis Genel Kurulu'nda alelacele gündeme getirilerek milletvekilliği düşürülen Konca, 'Halkımızın iradesi düşmedikçe bizim de vekilliğimiz düşmez' dedi.

Etkin Haber Ajansı / 04 Ekim 2017 Çarşamba, 09:30

ANKARA- Milletvekilliği düşürülen HDP Siirt Milletvekili ve HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Besime Konca, tüm engellemelere rağmen parti genel merkezinde alkış ve zılgıtlarla karşılandı. Konca, "Halkımızın iradesi düşmedikçe bizim de vekilliğimiz düşmez" dedi.

İngiltere'den Türkiye'ye dönen Konca tüm engellemelere rağmen parti genel merkezinde halk ile buluştu. Gece geç saatlerde parti genel merkezine gelen Konca, partililer tarafından zılgıt ve alkışlarla karşılandı.

Parti genel merkezinde partililere seslenen Konca, "Benim de olduğum bir Genel Kurul'da vekilliğim düşürülsün isterdim, konuşacak çok şey vardı. 4 saatlik bir uçak yolculuğunun sonunda İstanbul'da öğrendim vekilliğimin düşürüldüğünü. Figen Başkan'dan başlayan bir durum Tuğba vekil ile Faysal vekil ile devam etti ve durmayacaktır daha fazla vekilimizin vekilliğini düşüreceklerdir" diye konuştu.

'BİZİ BAŞBAKANLIK TEZKERESİ VEKİL YAPMADI'

Başbakanlık tezkeresi ile değil halkın iradesiyle vekil seçildiğini belirten Konca, "Onurlu gururlu barışı, demokrasiyi, insanlığı sevenlerin büyük bir coşku ile halkımızın milyonların oyu ile seçildim, vekil oldum. Bu irade Başbakanlık tezkeresi ile aşılamaz, bizi başbakanlık tezkeresi vekil yapmadı. Halkımızın iradesi düşmedikçe bizim de vekilliğimiz düşmeyecek" dedi.

Meclis'in anlamsızlaştırıldığını belirten Konce, bundan sonra daha fazla sokaklarda olacaklarını söyledi. HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Konca, "Sesimiz belki TBMM'de kısıldı; ancak halkın büyük meclisinde daha fazla söz söyleyeceğiz. Biz tarladan, fabrikadan, sokaklardan aldığımız güç ile bu siyaseti yaptık, bu yüzden Meclise sığmadık. Çok işimiz var hep beraber daha çok çalışacağız, faşizmi durduracağız" diye konuştu.