ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Genç kadını taciz eden saldırgan, AKP'ye sığındı!

Diyarbakır'da bir genç kadını taciz eden RGS Gömlek Sahibi M.G, daha sonra kadını tehdit etti, "Bunları AKP'yi yıpratmak için yapıyorsun" mesajını attı.

Etkin Haber Ajansı / 04 Ekim 2017 Çarşamba, 19:17

DİYARBAKIR- Daha önce sosyal medya üzerinden kendisiyle iletişime geçen RGS Gömlek sahibi M.G. isimli erkeğin mağaza modeli olma teklifini kabul ederek 21 Eylül’de Diyarbakır’a gelen genç bir kadın, firma sahibi tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldığını açıkladı. Yazdığı mektup ile cinsel saldırıyı teşhir eden kadın, daha sonra da tehdit mesajları aldığını duyurdu.

Jinnews'de yer alan habere göre, ismini vermek istemeyen kadın, firma sahibi M.G'nin tacizini anlattı. "Beraber iş yerine gittik. Kepenkli bir iş yeriydi. Kepenkleri kapattı, beraber kahve içtik. Sonrasında beni sevdiğini söyleyerek beni kendine doğru yaklaştırdı, ben ise istemediğimi söyledim" diyen genç kadın, itiraz ettiği için şiddete maruz kaldığını anlattı.

Siyasi kimliği nedeniyle söz konusu erkek tarafından tehdit edildiğini anlatan genç kadın, şunları yazdı: "Siyasi kimliğim üzerinden tehditler savurdu.

‘Seni hapse tıkarım, arkam sağlam başsavcıyı tanıyorum, polis arkadaşlarım var’ dedi. ‘Sen komünist bir kadınsın, seni hapse attıracağım’ diyerek tehditlerini sürdürüyordu."

M.G.’nin cinsel saldırısından kurtulmak için bir bahane ile dışarı çıktıklarını belirten genç kadın, tehdit mesajlarının son bulmadığını belirtti. "Bunları AKP'yi yıpratmak için yapıyorsun" şeklinde mesajlar aldığını da söyleyen genç kadın, mesajları da kamuyona yayınladı.