ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Marmaris Kısa Film Festivali 5 Ekim'de başlıyor

5-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek 3. Marmaris Kısa Film Festivali'ne bu yıl arasında Perran Kutman, Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Gülsen Tuncer, Sevinç Erbulak katılacak.

Etkin Haber Ajansı / 28 Eylül 2017 Perşembe, 17:12

MUĞLA- Marmaris Kısa Film Festivali 3. kez sinemaseverlerle buluşacak. Bu yıl 5-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin konukları arasında Perran Kutman, Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Gülsen Tuncer, Sevinç Erbulak da yer alıyor.

"Bu Festival Marmaris'in, Marmaris Hepimizin" sloganıyla yola çıkan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, "MarmariSANart" topluluğu tarafından, aralarında Marmaris Belediyesi'nin de yer aldığı birçok kurum ve kuruluşun desteğiyle gerçekleştirilen festivale bu yıl 400'ün üzerinde kısa film başvurusu yapıldı.

Jüri tarafından seçilecek kısa filmler, yedi ayrı noktada izleyicinin beğenisine sunulacak. Festival, 5 Ekim saat 13.30'da, Armutalan Kültür Merkezi'nde Şeref Öztürk'ün "Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali" isimli söyleşisiyle başlayacak. Aynı gün saat 15.00'te Armutalan Kültür Merkezi'nde başlayıp Atatürk Caddesi'nde son bulacak olan festivalde kortej geçişi yapılacak. Etkinlik kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra söyleşiler, paneller ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek. Festival kapsamında tüm etkinlikler ücretsiz olacak.