ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM/ 14 EYLÜL 2017

Etkin Haber Ajansı / 14 Eylül 2017 Perşembe, 09:00

NURİYE-SEMİH DAVASI
-KHK ile ihraç edilen ve işlerine iade için 190 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutuklu olarak yargılandıkları davanın ilk duruşması Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. (13.30)

-KESK İzmir Şubeler Platformu, Nuriye ve Semih'e destek için Alsancak'ta oturma eylemi yapacak. (19.00)

NEVİN YILDIRIM DAVASI
-Kendisine defalarca tecavüz eden erkeği öldürdüğü için müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin Yıldırım'ın Yargıtay'da temyiz duruşması görülecek. Kadın örgütleri, Nevin'e destek için Yargıtay binası önünde toplanacak. (10.00)

KADINLARDAN 'YAŞAMI ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ' EYLEMİ
-HDP Kadın Meclisi ve TJA, "Kadın soykırımını durduracağız, yaşamı özgürleştireceğiz" şiarı ile Beşiktaş İskele Meydanı'nda oturma eylemi yapacak. (18.30)

-HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesi Dersim Cemevi'nde düzenlenecek törenin ardından Dersim Mezarlığına defnedilecek. (13.00)

KIZILTEPE JİTEM DAVASI
-Kızılepe JİTEM davası olarak bilinen, 1992-1996 yılları arasında 22 kişinin gözaltında öldürülmesine ilişkin davaya Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek.

ÇAĞLAYAN ADLİYESİ'NDE ADALET NÖBETİ
-Avukatlar, tutuklu meslektaşları için Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde Adalet Nöbeti'nin 24.'üncüsü gerçekleştirecek. (11.30)