ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Nuriye-Semih davasına polis saldırdı

Ankara Adliyesi önünde Nuriye ve Semih için yapılacak basın açıklamasına Ankara Valiliği'nin eylem yasağı gerekçe gösterilerek izin verilmedi, toplanan kitleye ise polis saldırdı. Çok sayıda gözaltı var.

Etkin Haber Ajansı / 14 Eylül 2017 Perşembe, 13:57

ANKARA- KHK ile ihraç edilen ve işlerine iade için 190 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutuklu olarak yargılandıkları davanın ilk duruşması Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Duruşma öncesi adliye önünde toplananlara polis saldırdı. Ankara Valiliği'nin eylem yasağını gerekçe gösteren polis, basın açıklamasına izin verilmeyeceğini belirtirken, adliye önünde toplananların dağılmasını istedi.

Saldırı sonrası adliye binasına çevik kuvvet polisi girdi. Adliye önünde üst üste yaşanan saldırılarla kitle Sıhhiye Köprüsü'ne kadar saldırıyla uzaklaştırıldı. "Nuriye-Semih işe geri alınsın" sloganı atılırken, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İlk edinilen bilgiye göre 22 kişi gözaltına alındı.

KORİDORLAR DOLDU

Dışarıda saldırı sürerken çok sayıda kişi de Adliye içinde duruşmasını bekledi. Nuriye ve Semih'le dayanışmak için gelenler adliye koridorlarını doldurdu.

Duruşmanın başlaması bekleniyor.