ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Çilem'den Nevin'in duruşmasına çağrı

Özsavunma hakkını kullanarak kendisine sistematik şiddet uygulayan kocasını öldüren Çilem Doğan, Nevin Yıldırım'ın yarın görülecek duruşmasına çağrı yaptı, "Nevin'in sesi sesimiz, öfkesi isyanımızdır" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Eylül 2017 Çarşamba, 15:34

HABER MERKEZ- Kendisine sistematik şiddet uygulayan eşini özsavunma hakkını kullanarak öldüren Çilem Doğan, Nevin Yıldırım'ın duruşmasına çağrı yaptı.

ETHA'ya konuşan Doğan, şunları söyledi:

"Bir cinayet var, evet. 'Büyütüyorsunuz' dedikleri uzunca bir cinayet. Oysa büyütmüyoruz, ölüyoruz. Ve soruyoruz bir yandan, neden sadece kadınlar ölürken bile suçlular? Yaşamak için öldürenlerimiz mi mücrim sayılacak şimdi? Peki nerede onca zamandır öldürülenlerimizin ömrüne lime lime kıyanlar? Nerede katiller, nerede, akrabalar, mahalleliler, nerede bütün o çok bilmişler?‬ Ama biz buradayız 'yaşamak' için çıktığımız bu yolda bir değil, bin değil, çoğuz. Bizler Nevin Yıldırım'ın sesiyiz, gücüyüz, umuduyuz kız kardeşleriyiz. Nevin yalnız değil; haksız da değil. Asıl yargılanması gereken Nevin değil, tecavüzcülerdir! Umarım 14 Eylül'de 'ölmemek için öldürdüğümüz' sesimiz duyulur. Umarım; orada 'adalet' denilen adacık vardır Nevin; Çilem gibi, Yasemin gibi özsavunmasını yapan kadınlar gibi serbest kalmalıdır. Haydi kızkardeşlerim; Nevin'in sesi sesimiz, öfkesi isyanımızdır. 14 Eylül'de Ankara'da buluşalım."