ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

18 yaşındaki kadını katledip beraat istedi

Bursa'da boşanmak istediği eşini katleden Mehmet Adıyaman, "pişman olduğunu" iddia etti, beraatini istedi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Eylül 2017 Çarşamba, 20:05

BURSA- Bursa'da kendisinden boşanmak isteyen 18 yaşındaki karısını 12 bıçak darbesiyle katleden Mehmet Adıyaman, "Beraatimi istiyorum" dedi.

18 yaşındaki Deniz Güneş Adıyaman, kocasından şiddet görmesi üzerine evi terk ederek, ailesinin yanına taşındı. 19 yaşındaki Mehmet Adıyaman, barışmak için karısının yanına gitti. İkili parkta görüştü, ancak genç kadın barışma teklifini reddetti. Mehmet Adıyaman, parktan ayrıldıktan kısa süre sonra tekrar eve gelerek, Deniz Güneş'i görüşmek için yeniden parka çağırdı. Mehmet Adıyaman, bu kez karısını 12 yerinden bıçaklayarak katletti.

Tutuklanan ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan Mehmet Adıyaman, Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.

Adıyaman yaptığı savunmada, "Deniz eve dönme teklifime olumsuz yanıt verdi. Bana, 'seni sevmiyorum. Boşanmak istiyorum. Sen başkasıyla devam et. Ben de başkasıyla devam etmek istiyorum' dedi. Ben de o ağzından çıkanı kulağın duysun, ne diyorsun dedim, cebimdeki bıçağı çıkarttım, bıçağı tuttu bir şey yapamazsın 'sen kalıbın adamı değilsin' diyerek peşimi bırak deyince kendimi kaybettim, bıçağı elinden çekip, rastgele salladım. Pişmanım, beraatimi istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti Adıyaman'ın tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.