ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Faşist saldırı sonrası defnedilen cenaze geri çıkarıldı

Faşistlerin saldırısı üzerine Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesi geri çıkarıldı. Cenazenin Dersim'e götürüleceği öğrenildi. Faşistlerin başka bölgelerden getirildiği ve planlı bir saldırı olduğu yorumları yapılıyor.

Etkin Haber Ajansı / 13 Eylül 2017 Çarşamba, 21:30

ANKARA- Tutsak HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenaze törenine faşistler saldırdı.

Kandıra F Tipi Hapishanesi'nde tutuklu bulunan Tuğluk, hapishaneden izinli olarak çıkarıldı ve cenazeye katıldı. Cenazeye HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay ve milletvekilleri de katıldı.

Gölbaşı İncek Mezarlığı'na defin işlemi yapılırken, başka bölgelerden traktörle getirilen faşist bir grup ırkçı slogan ve hakaretlerle cenazenin gömülmesini engellemek istedi.

Defin işlemi yapıldı, ancak sayıları 100'ü bulan faşist grubun saldırıları devam etti. Cenazeye katılanların etrafını saran ırkçı faşistler, tekbir eşliğinde "Burası özel mülkümüz. Ermeni mezarlığı değil. Çıkarın cenazenizi" diye bağırdı.

DEFNEDİLEN CENAZE YENİDEN ÇIKARILDI

Polis uzun süre müdahalede bulunmazken, sonrasında koridor oluşturularak HDP'liler ve cenazeye katılanlar mezarlıktan çıkarıldı. Defnedilen Hatun Tuğluk'un cenazesi de çıkarılarak cemevine götürüldü.

Ailenin cenazeyi Dersim'e götüreceği öğrenildi.