ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

AKP'li başkandan protestocuya tepki: Temizleyin buradan

Samsun'da AKP ilçe yöneticisi, fındık fiyatlarını protesto eden üretici için polisi arayarak, "Benim partimin önüne biri gelmiş fındık dökmüş, gelin bu adamı temizleyin buradan" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Eylül 2017 Çarşamba, 18:00

SAMSUN- Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde fındık üreticisi Muharrem Dursun, fındık fiyatlarını protesto etmek için bir çuval fındığı AKP İlçe Başkanlığı'nın önüne döktü.

Burada gazetecilere açıklama yapan Dursun, "Fiyatları ve maliyetleri tespit eden kendileri. 8.75 lira olarak maliyet tespit ediyorlar, 10 lira fiyat açıklaması yapıyorlar. Vatandaş olarak maliyeti biz açıklamadık, kendileri açıkladı, fiyatı da onlar verdi. Çok mağduruz. Ben AKP'ye oy kullanmak için bin kilometre İstanbul'a gittim, oyumu kullandım. Ama hakkımı da ararım" dedi.

Bu sırada aşağıya inen AKP İlçe Başkanı İrfan Kalaycı, "Buyur başkanım" diyen Dursun'a "Ben senin başkanın değilim. Sen niye geldin. Kim öğretti sana bunu oğlum" dedi.

Muharrem Dursun'un, "Bana 'oğlum' diye hitap etme başkanım. El hareketi yaparak, oğlum diyerek üzerime geliyorsun" diyerek tepki göstermesi üzerine İlçe Başkanı İrfan Kalaycı polisi aradı. Aracı, polise "Benim partimin önüne biri gelmiş fındık dökmüş, gelin bu adamı temizleyin buradan" diye talimat verdi. Kısa sürede AKP önüne gelen polisler, Dursun hakkında tutanak tuttu.