ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Yüksel direnişinin 309. gününde davaya çağrı

Nuriye ve Semih'in açlık grevinin 189. gününde Yüksel Caddesi'nde yapılmak istenen eyleme yine polis saldırdı. Direnişçiler yarın görülecek olan davaya çağrı yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 13 Eylül 2017 Çarşamba, 14:02

ANKARA- Açlık grevi direnişçileri akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın direnişinin 189. gününde, dayanışma eylemine yine polis saldırdı.

Yüksel Caddesi direnişinin 309. gününde, Nuriye ve Semih'in fotoğraflarının olduğu "Açlık grevinde 189. gün Nuriye Semih işe geri alınsın", "Nuriye ve Semih için 14 Eylül 2017 13.30 Ankara Adliyesi'ndeyiz", "Halkın avukatları onurumuzdur. Nuriye ve Semih'in avukatları serbest bırakılsın" yazılı pankartlar açıldı.

"Nuriye Semih işe geri alınsın", "Emekçiyiz, haklıyız, kazanacağız", "Nuriye Semih yalnız değildir" sloganları atıldığı sırada polis saldırdı. Polis pankartları yırtarken, direnişçiler kol kola girdi.

Eylemcileri iterek cadde sonuna süren polisin, yırtılan pankartlardan direnişçilerin elinde kalan küçük parçalara dahi saldırması ve yırtmaya çalışması dikkat çekti.

Eylemciler Konur Sokak sonunda, yarın görülecek davaya çağrı için "kuşlama" yaptı. Bu sırada polis eylemcilere tekrar saldırdı.