ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Nuriye ve Semih avukatsız kalmayacak

ÇHD İstanbul Şube Başkanı Gökmen Yeşil, Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının Nuriye ve Semih davasını engellemek amacıyla gözaltına alındığını belirterek, ancak bu girişimi boşa çıkaracaklarını belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 12 Eylül 2017 Salı, 15:34

İSTANBUL- KHK ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça işlerine dönmek için 188 gündür açlık grevinde. 113 gündür de tutuklu. Nuriye ve Semih'in davasının ilk duruşması 14 Eylül Perşembe günü Ankara'da görülecek. Nuriye ve Semih'le dayanışma eylemlerini, üstelik "Nuriye" ve "Semih" isimlerini dahi yasaklayan AKP/Saray iktidarının son hamlesi, Nuriye ve Semih'in avukatlarını gözaltına almak oldu. Davaya iki gün kala 18 avukat gözaltına alındı.

Ancak hukukçular, Nuriye ve Semih'in avukatsız kalmayacağını belirtiyor.

ETHA'ya konuşan ÇHD İstanbul Şube Başkanı Av. Gökmen Yeşil, gözaltı gerekçesini henüz öğrenemediklerini, ancak mesleki faaliyetleri nedeniyle gözaltına alındıklarını bildiklerini ifade etti. Gözaltındaki meslektaşlarıyla görüşebilmek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldiklerini söyleyen Yeşil, "Nuriye ve Semih'in duruşması perşembe günü. Onu engellemeye dönük bir saldırı" dedi.

Av. Yeşil, şöyle devam etti: "Nuriye ve Semih'in avukatları bugün gözaltındalar. Tamamı gözaltında. Ancak biz hep birlikte tüm meslektaşlar olarak binlerce avukatla Nuriye ve Semih'i savunmayı planlıyorduk. Hazırlığımız o yöndeydi. Bugün bakımından kararımız şu; bu gözaltılar hiç önemli değil. Meslektaşlarımız gözaltında avukatsız da kalabilirler. Fakat Nuriye ve Semih avukatsız kalmayacak. Aynı sayıyla duruşmaya gideceğiz."