ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Gözaltındaki avukat sayısı 18'e çıktı

Açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın 14 Eylül Perşembe günü görülecek davası öncesinde avukatlarının tamamı gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Eylül 2017 Salı, 15:21

İSTANBUL- Büyük çoğunluğu Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından olan 18 avukat, bu sabaha karşı yapılan operasyonda gözaltına alındı. Gözaltı operasyonu, açlık grevinin 188. gününde olan ve tutuklu bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın duruşmasına iki gün kala yapıldı. Böylece Nuriye ve Semih'in avukatlarının tamamı gözaltına alınmış oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, sabaha karşı İstanbul, İzmir, Ankara ve Fatsa'da avukatların evlerine operasyonlar yapıldı. İzmir ve Fatsa'da 1'er olmak üzere toplam 18 avukat gözaltına alındı. Gözaltına alınan avukatların büyük çoğunluğu Halkın Hukuk Bürosu avukatları.

İstanbul'dan alınan avukatlar, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, diğer kentlerden alınan avukatların da İstanbul'a getirileceği öğrenildi.

Gözaltı gerekçesi henüz öğrenilemedi.

Gözaltına alınan avukatlardan isimleri öğrenilenler şu şekilde: "Barkın Timtik, Ebru Timtik, Şükriye Erden, Aytaç Ünsal, Engin Gökoğlu, Ezgi Çakır, Süleyman Gökten, Didem Baydar Ünsal, Ahmet Mandacı, Yağmur Ereren, Ayşegül Çağatay, Behiç Aşçı, Oya Aslan, Özgür Yılmaz"