ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Yüksel'de 308. gün: Avukatların gözaltısı protesto edildi

Yüksel Caddesi'nde "İşimizi geri istiyoruz" eyleminin 308. gününde polis yine kamu emekçilerine saldırdı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Eylül 2017 Salı, 15:33

ANKARA- Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevleri, zorla tutuldukları Sincan Cezaevi Kampüs Hastanesi'nde 188. gününe girdi. Açlık grevlerinin 76. gününde tutuklanarak Sincan Hapishanesi'ne konulan Nuriye ve Semih'in direniş alanı olan Yüksel Caddesi'nde ise "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 308. gününde. Esra Özakça'nın açlık grevi ise 112. gününe girdi.

Yüksel Caddesi'nde etrafı polis bariyerleriyle sarılı olan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen kamu emekçileri, Konur Sokak'ta bir araya geldi. Sokak girişini kalkanlarla kapatan polis, grubun geçişine izin vermedi. Bunun üzerine Konur Sokak ile Yüksel Caddesi'nin kesiştiği yerde kalkanların önünde açıklama yapmak isteyen kamu emekçileri, "Nuriye ve Semih'in açlık grevi eylemi 188. gününde Nuriye Semih işe geri alınsın" ve "Halkın avukatları onurumuzdur. Nuriye ve Semih'in avukatları serbest bırakılsın", "Nazife Onay serbest bırakılsın" pankartı açarak "Nuriye, Semih işe geri alınsın" ve "Yaşasın açlık grevi direnişimiz", "Emekçiyiz haklıyız kazanacağız" sloganları attı.

Kamu emekçilerinin sloganlarının ardından kitleye saldıran polis, pankartları yırtarak eylemcileri Konur Sokak'ın sonuna kadar uzaklaştırdı.

Eylemciler, 14 Eylül'e çağrı yaparak Nuriye ve Semih'in avukatlarının serbest bırakılmasını istedi.