ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Rakka'nın El Sukne Mahallesi IŞİD'ten temizlendi

Fırat'ın Gazabı Eylem Odası Sözcüsü Cîhan Şêx Ehmed, DSG savaşçılarının Rakka kent merkezinde bulunan El Sukne Mahallesi'ni çetelerden temizlediğini söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Eylül 2017 Salı, 11:40

RAKKA- Rakka'yı Özgürleştirme Hamlesi'nde son yaklaşırken Demokratik Suriye Güçleri (DSG) bir mahalleyi daha IŞİD çetelerinden temizledi.

ANHA'nın haberine göre; DSG savaşçılarından Rojda Felat dün yaptığı açıklamada Rakka kent merkezinin yüzde 70'inin özgürleştirildiğini belirtmişti.

Rakka Hamlesi'ndeki son gelişmeler hakkında bilgi veren Fırat'ın Gazabı Eylem Odası Sözcüsü Cîhan Şêx Ehmed, Rakka kent merkezinde bulunan El Suknê Mahallesi çetelerden temizlendiğini söyledi. Cîhan Şêx Ehmed ayrıca, Rakka'nın Mirur, Emin ve Mansur mahallerinde şiddetli çatışmaların devam ettiğini kaydetti.

Çatışmaların devam ettiği 3 mahallenin kısa bir sürede özgürleştirileceğini ifade eden Cîhan Şêx Ehmed, kısa bir sürede çetelerin El Cehim olarak adlandırdığı El Neim Bulvarı'nın da özgürleşme müjdesini paylaşacaklarını söyledi ve şöyle konuştu: "IŞİD çeteleri El Neim Bulvarı'nda insanlık dışı uygulamalarda bulunuyordu. Bu bulvarı kısa sürede özgürleştireceğimizin sözünü veriyoruz."