ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Meksika'daki depremde ölenlerin sayısı 90'a ulaştı

Meksika'da Cuma günü meydana gelen 8,1 büyüklüğündeki depremde en az 90 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Etkin Haber Ajansı / 10 Eylül 2017 Pazar, 15:13

HABER MERKEZİ- Meksika'da Cuma günü meydana gelen 8,1 büyüklüğündeki depremde en az 90 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Deprem ülkenin güney sahillerinde yıkıma neden oldu.

Depremden en fazla Chiapas, Tabasco ve Oaxaca eyaletleri etkilendi. Bir hükümet sözcüsü sadece Oaxaca eyaletinde 71 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Meksika Sismoloji Servisi, depremin ardından 721 artçı sarsıntı yaşandığını belirtti. Birçok ailenin hâlâ geceleri dışarıda uyuduğu belirtiliyor.

ABD'li bilim insanları, 8,1 büyüklüğündeki depremin Eylül 2015'ten bu yana dünyada gerçekleşen en büyük deprem olduğunu açıklarken yerin 70 kilometre altında gerçekleşmiş olması nedeniyle etkisinin az hissedildiğini belirtti.

Öte yandan ülkenin doğu yakasını vuran Katia Kasırgası ise şiddetini yitirerek tropik fırtına seviyesine indi. Fırtına nedeniyle yaşanan toprak kaymalarında da 2 kişi hayatını kaybetti.