ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Yaralı çocuk işçi Songül yaşamını yitirdi

Sakarya'da 7 mevsimlik tarım işçisinin yaşamını yitirdiği işçi katliamında ağır yaralanan 14 yaşındaki Songül Çapat da hayatını kaybetti. Bu yılın ilk 8 ayında en az 42 çocuk işçi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirdi.

Etkin Haber Ajansı / 08 Eylül 2017 Cuma, 18:03

SAKARYA- Sakarya'da traktörün devrilmesi sonucu 7 fındık işçisinin yaşamını yitirdiği işçi katliamında ağır yaralanan 14 yaşındaki Songül Çapat yaşamını yitirdi.

Sakarya Hendek'te 18 Ağustos Cuma sabahı mevsimlik tarım işçilerini taşıyan traktör devrilmişti. Mardin'den gelerek fındık bahçelerinde çalışan mevsimlik tarım işçilerinden 7'si yaşamını yitirmiş, 9 kişi de yaralanmıştı. Ağır yaralı olarak Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan 8. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Songül Çapat hayatını kaybetti. Çapat'ın cenazesi memleketi Mardin'in Kızıltepe İlçesi'ne gönderildi. Songül Çapat'ın annesi 39 yaşındaki Çiçeği Çapat da kazada hayatını kaybetmişti.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin raporuna göre, bu yılın ilk 8 ayında en az 42 çocuk işçi yaşamını yitirdi. En son Songül Çapat'ın yaşamını yitirmesiyle birlikte 2013'den bu yana hayatını kaybeden çocuk işçilerin sayısı 275 oldu.