ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Erdoğan: Yolsuzluğa bulaşan bakanları kenara koyacağız

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını karşı operasyonlarla durduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "kenara koyacağı" bakanları şöyle sıraladı: "Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, engel mi oluyor, bu millete hizmette laubalilik mi yapıyor, afedersiniz her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız."

Etkin Haber Ajansı / 06 Eylül 2017 Çarşamba, 17:23

ANKARA- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı.

AKP Genel Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Erdoğan, bir kez daha "metal yorgunluğu"na dikkat çekti. Erdoğan, "Daha çok çalışarak, en iyi kadroları göreve getirerek, daha çok proje üreterek, icraat yaparak milletimizden aldığımız desteği daha da yukarılara çıkarmanın gayreti içinde olmalıyız" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Bunu sadece partim için söylemiyorum. Teknokratıyla, bürokratıyla bu yürüyüşe ayağını uyduramayan kim varsa, başta bakan arkadaşlarım olmak üzere, bunların hepsini kenara koymamız lazım. Bakanlarımızın bu konudaki kararlılığı çok önemli. Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, kenara koyacağız. Engel mi oluyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette laubalilik mi yapıyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette kalkıp da afedersiniz her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız. Buralarda dikkatli olmaya mecburuz."

KUZEY KORE-GÜNEY KORE GERİLİMİ

Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki gerilimi yakından ve endişeyle takip ettiklerini de söyleyen Erdoğan, "Japonya ve Güney Kore gibi dostlarımızı birebir ilgilendiren bu krizin en kısa sürede çözülmesi dileğimizdir. Bizlere 'Sakın ha kitle imha silahı yapmayın' tavsiyesinde bulunanlar kimler? Ellerinde en güçlü kitle imha silahı bulunduranlar, bize 'Sakın ha' diyor. Kuzey Kore'yi bir an önce gerilimi tırmandıran eylemlerden ayrıca vazgeçmeye davet ediyoruz" dedi.

'YA SIRTIMI DÖNÜP GEÇECEĞİM...'

Avrupa Birliği ve Almanya'ya yüklenen Erdoğan, Almanya'nın Türkiye karşıtlığını, kendi seçimlerinin ana teması haline getirdiğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Türkiye, resmi devlet politikası olan AB üyeliği stratejik hedeflerinden şüphesiz ki vazgeçmiş değildir. Adeta gece gündüz Türkiye'yle partimle ve şahsımla yatıp kalkan bu siyaset tarzının Avrupa ülkelerine kazandıracağı hiçbir şey yoktur. Gün ola harman ola. Bu şahıslar benim yüzüme nasıl bakacak? Ya ben sırtımı dönüp geçeceğim ya onlar sırtını dönüp geçecek. Bunun başka izahı olmaz. İkide bir yatıyorlar kalkıyorlar, Türkiye. Yatıyorlar kalkıyorlar Erdoğan. Erdoğan size ne yaptı? Ben Almanya'daki vatandaşlarıma, soydaşlarıma şunu söylüyorum; aman ha demokratik hakkınız olan oyunuzu kullanırken, Türkiye düşmanlarına oy vermeyin diyorum."