ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pimi çekilmiş bombalarla karşı karşıya kalacaklar

30 Ağustos resepsiyonunda konuşan Erdoğan, "Türkiye'yi, terör örgütleri üzerinden köşeye sıkıştırmak isteyenler bir süre sonra ellerindeki bu pimi çekilmiş bombalarla baş başa kalacaklardır" dedi. Sözlerinin tehdit olmadığını iddia eden Erdoğan, Fırat Kalkanı benzeri işgal harekatı hazırlıkları içinde olduklarını söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 31 Ağustos 2017 Perşembe, 10:58

HABER MERKEZİ - 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Beştepe'de resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gündeminde savaş ve işgal planları vardı. Erdoğan konuşmasında bu kez NATO'yu ve batı devletlerini hedef gösterdi, IŞİD'le işbirliği yaptıkları suçlamasında bulundu.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın da aralarında bulunduğu resepsiyona siyaset, iş, sanat, spor dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne terör örgütleri ne de bunları üzerimize salan güçler, hain emellerine asla ulaşmayacaklardır. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz ifadesi ile 'Bağımsızlık bizim milletimizin karakteridir' ülkemizi işgale kalkışanlar için söylenmiş 'Ya istiklal ya ölüm' parolası aslında özgürce yaşam irademizin beyanıdır" dedi.

'ELLERİNDEKİ PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBALARLA KARŞI KARŞIYA KALACAKLAR'

Savunma sanayinde yeterli seviyeye ulaşılamadığını belirten Erdoğan, Suriye ve Irak'ta izlediği saldırgan politikaya devam edeceğini söyledi. "Türkiye'yi, terör örgütleri üzerinden köşeye sıkıştırmak isteyenler bir süre sonra ellerindeki bu pimi çekilmiş bombalarla baş başa kalacaklardır" sözleriyle tehditlerine devam eden Erdoğan şöyle konuştu:

"Bölgedeki gelişmelerle ilgili tüm seçenekler her an önümüzdedir. Terör örgütleri kullanılarak bölgede oynanan oyunların asıl yüzünü görüyoruz ve dayatmaları kabul etmiyoruz. Türkiye'yi, terör örgütleri üzerinden köşeye sıkıştırmak isteyenler bir süre sonra ellerindeki bu pimi çekilmiş bombalarla baş başa kalacaklardır. Hedef DEAŞ… İşte buyurun şu anda ne yazık ki müttefikimizin silahları DEAŞ'ın elinden çıkıyor. Bu nasıl ittifak? Bu nasıl NATO'da beraber olmak. Bumerang gibi bunlar dönüp zamanı gelecek onları da vuracak."

"Bilginin, paranın, teknolojinin ve hizmetlerin küreselleştiği bir dünyada terörü Orta Doğu coğrafyasına hapis edebileceklerini sananlar yanıldıklarını göreceklerdir. Bu sözlerimiz bir temenni veya tehdit değil. Objektif bir durum tespitidir. Zira bu bölgede biz yaşıyoruz. Onlar değil. her an bir tehdit olacaksa bize olacaktır onlara değil."

"Biz de buna göre her türlü tedbirimizi aldık hazır durumdayız. Şunu bilecekler; Fırat Kalkanı'nda ne yaptıysak, bundan sonraki süreçte de aynı şekilde bu görevi ifa etmenin hazırlığı içerisindeyiz. Herkes emin olsun bu badireden de çıkarız. Biz Türkiyeyiz. Kendi topraklarını suni bir refah ve güven çemberi içinde tutmaya borçlu olanlar aynı başarıyı gösterebilir mi bilmiyoruz."