ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Şortlu kadını darp eden şoför serbest

Eminönü'nde şort giydiği için bir kadını darp eden Ramazan Karakaş'ın taciz ve darp listesinin oldukça kabarık olduğu ortaya çıktı. Karakaş savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Etkin Haber Ajansı / 31 Ağustos 2017 Perşembe, 12:55

İSTANBUL- Eminönü'nde şort giyen kadını dolmuştan indiren, taciz ve hakarette bulunan dolmuş şoförü Ramazan Karakaş'ın taciz listesinin oldukça kabarık olduğu ortaya çıktı.

34 TZA 33 plakalı dolmuşun şoförü Karakaş, 27 Ağustos akşamı Çiğdem S. isimli kadına şort giydiği için dolmuştan inmesini söyledi. Genç kadın saatin geç olduğunu ve başka türlü eve gidemeyeceğini belirtince, şoför "seni ücretsiz bir şekilde metroya bırakırım" dedi. Bu söylemden tedirgin olan kadın araçtan indi ve şikayette bulunmak için aracın plakasının fotoğrafını çekti.

Bunu gören Ramazan Karakaş, dolmuştan inerek genç kadına hakarette bulundu. Bu sırada Çiğdem S. polisleri arayarak yardım istedi. Cinsiyetçi küfürler eden Karakaş, genç kadını "elimde kalacaksın" diyerek tehdit etti.

Polislerin konuşlandığı Eminönü iskelesi önünden durakların olduğu yere polis 56 dakikada gelemeyince şoför kaçtı.

Genç kadının şikayeti üzerine Karakaş gözaltına alındı. Ülkücü olduğu öğrenilen Karakaş'ın daha önce de bu tarz taciz ve darp olaylarına karıştığı ortaya çıktı. Ancak savcılık Karakaş'ı ifadesinin ardından dün akşam serbest bıraktı.