ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HDP'den Mersin'de halk buluşması

HDP'nin "Durmayalım dur diyelim" sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Mersin'de yüzlerce kişinin katılımıyla halk toplantısı düzenlendi.

Etkin Haber Ajansı / 27 Ağustos 2017 Pazar, 13:08

MERSİN- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Akdeniz İlçe Örgütü, "Durmayalım dur diyelim" sloganıyla gerçekleştirilen halk buluşmaları kapsamında Hal Mahallesi'nde bulunan Şah Düğün Salonu'nda kahvaltılı etkinliği düzenledi. Kahvaltıya, yüzlerce kişi ile HDP PM Üyesi Cemil Elden ve HDP Batman Milletvekili Saadet Becerikli katıldı.

15 Temmuz darbe girişimi ardından AKP'nin "sivil darbe" yapıp Kürt halkının mücadelesine ve iradesine saldırdığını ifade eden Becerikli, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın "tek adam rejimi" için Kürt halkına saldırdığını ifade etti. Erdoğan'ın kendi darbesini yapıp, devletin tüm kurumlarını kendisine bağladığını söyleyen Becerikli, AKP'nin muhalif olan tüm kesimlere saldırdığını kaydetti. Becerikli, "Tüm kesimlere saldırıyorlar. Son olarak özgür basına saldırdılar. Dihaber'i, Gazete Şujin'i ve Rojeve Medya'yı kapattılar. Kendisine muhalif olan tüm kesimlere saldırıyorlar. Ancak yenilecekler" diye konuştu.

PKK lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecride dikkat çeken Becerikli, TJA'nın "Tecrit kaybedecek, özgürlük kazanacak" şiarıyla başlattığı kampanyasına dikkat çekerek, "Tecridi kadınlar kıracak. Bunun için kadınlar her alanda mücadelesi yükseltmesi gerekir" dedi. Türkiye ve İran'ın Kürt kazanımlarına yönelik saldırı planlarına değinen Becerikli, "Kürt halkını bitiremeyecekler. Yüz yıldır Kürt halkı yenilmedi. Kürt halkı yenilmeyecek. Faşizm yenilmeye mahkumdur" diye belirtti.

Becerikli, halk buluşmasının ardından, HDP Çilek Mahalle Temsilciliği'nin açılışına katıldı.