ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SKM'den Çiçek Otlu'ya dayanışma kartı

ESP Genel Başkanı Otlu'ya dayanışma kartı yollayan SKM'liler, kadın siyasetçileri tutuklayarak iradelerinin teslim alınamayacağını belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 26 Ağustos 2017 Cumartesi, 13:04

İSTANBUL- Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), tutuklu Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Başkanı Çiçek Otlu'ya dayanışma kartı yolladı.

Galatasaray Postanesi önünde biraraya gelen kadınlar, kısa bir açıklama yaptı. SGDF Eş Genel Başkanı Ceren Çoban'ın da katıldığı eylemde ESP İstanbul İl Başkanı Pınar Türk konuştu. Otlu'nun gece yarısı evi basılarak gözaltına alındığını ve adil bir yargılama olmadan tutuklandığını hatırlatan Türk, "Gözaltı ve tutuklanma furyaları ne kadar doğru bir mücadele yürüttüğümüz gösteriyor" dedi.

Barış ve adalet diyenlerin tutuklandığını ancak savaş çığırtkanlığı yapanların elini kolunu sallayarak dolaştığına dikkat çeken Türk, "Kadın siyasetçileri tutuklayarak kadınların iradesini kıramayacaksınız. Bizler, meydanlarda, sokaklarda her yerde sözümüzü söylemeye devam edeceğiz" diye belirtti.

Açıklamanın ardından kadınlar, kartları tutuklu ESP Genel Başkanı Otlu'ya gönderdi.