ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

MHP'de istifalar devam ediyor: Üç ilçede 200 istifa

Muğla'nın Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman ilçelerinde, aralarında eski ilçe başkanları, kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu toplam 200 kişi MHP'den istifa etti. İstifa edenler Meral Akşener'in kuracağı partiye katılacak.

Etkin Haber Ajansı / 25 Ağustos 2017 Cuma, 17:22

MUĞLA - MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in yeni parti çalışmalarına başlamasının ardından, MHP'de istifalar devam ediyor. MHP Ortaca'dan 50, Dalaman ve Köyceğiz'den 75'er olmak üzere MHP üyeliğinden 200 kişi istifa etti.

MHP Ortaca eski İlçe Başkanı Sadık Gün, partiden gerçekleşen istifalarla ilgili açıklama yaptı. 22 yıldır MHP üyesi olarak çeşitli görevlerde bulunduğunu belirten Gün, "Biz partimiz daha ileri götürmek için değişim dedik. Genel Merkezimiz bize her türlü hakaret ve iftirada bulundu. Bunun sonucunda da yaptığımız istişareler neticesinde mensubu bulunduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa ettiğimizi kamuoyuna duyurmak için burada toplandık. Bundan sonra siyaset yapacak arkadaşlarımızla birlikte yeni oluşacak, Meral Akşener hanımefendinin liderliğindeki yeni oluşumda yer alacağız" dedi.