ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

AKP MKYK toplantısı sona erdi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcü Mahir Ünal, MKYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. AKP'de yaşanan istifalara ilişkin "İstifalar yenilenme sürecinin bir parçasıdır" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 24 Ağustos 2017 Perşembe, 18:13

ANKARA- AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcü Mahir Ünal, MKYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. AKP'de yaşanan istifalara ilişkin "İstifalar yenilenme sürecinin bir parçasıdır. Başka anlamlar çıkarmamak gerekir" ifadelerini kullandı. Toplantıda 16 Nisan referandumuna dair sunum yapıldığını kaydeden Ünal, "Yüzde 48'i anlamak için çaba sarf ediyoruz" dedi.

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın serbest bırakılmasına ilişkin "Devletin güvenlik sorunu haline gelen bir mesele siyasetin müdahalesine açık olamaz. İlgili mahkemeyi dinlemek gerektiğini düşünüyorum. FETÖ yargılamalarında şüphelere asla fırsat vermemeliyiz" yorumunda bulunan Ünal, Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili sorulan soruyu ise yanıtlamaktan kaçındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafına ilişkin konuşan AKP Sözcüsü Mahir Ünal, "Dikkat çekici bir halkla ilişkiler faaliyeti olarak değerlendiriyorum. Kurultaya dönük bir reklam çalışması. Adalet Kurultayını bundan sonraki süreçte atlet kurultayı olarak anmak başarısızlıktır. Atletli fotoğraf halktan olmak demek değildir" dedi.

Yazar Doğan Akhanlı'nın İnterpol aracılığıyla gözaltına alınmasına ilişkin bir soruya yanıt veren Ünal, "İstanbul Tahtakale'de silahlı soygun işlemiş ve bir kişiyi öldürmüş. Kırmızı bültenle aranan kişi daha sonra İspanya'da gözaltına alınıyor. Merkel'in açıklamasının ardından serbest bırakılıyor. Türkiye'nin İnterpol'e çağrıda bulunması normal, Merkel'in açıklamasından sonra şahsın serbest bırakılması anormal" diye konuştu.

CHP'nin 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin kontrollü darbe sözlerini eleştiren Ünal, "15 Temmuz'dan hemen sonra tiyatro, öngörülen ve planlanmayan darbe diye evriliyor. CHP darbe olduğunu kabullendi. Bu bir gelişme. Ben Kılıçdaroğlu ve CHP'sine şunu söylüyorum: 17-25 Aralık 2013'ten sonra devlet FETÖ ile ciddi bir mücadeleye girişmiştir. Türkiye'nin birçok yerinde onlarca dava devam ediyor" diye kaydetti.