ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Bozdağ: Bu CHP'nin uydurması

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı tartışmalarını "CHP'nin uydurduğunu" söyledi. Oysa tartışmayı Cumhurbaşkanı Erdoğan başlatmıştı.

Etkin Haber Ajansı / 23 Ağustos 2017 Çarşamba, 15:44

HABER MERKEZİ- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı yönündeki tartışmalara ilişkin açıklama yaptı.

Bozdağ, bu tartışmayı CHP'nin çıkardığını ve amacının AKP'yi haksız bir konuma itmek olduğunu ileri sürdü.

Bozdağ açıklamasında, "Bu tamamen CHP'nin uydurduğu, CHP'nin değirmenine su taşıma hedefi güden, hükümeti ve AK Parti'yi haksız bir konuma itmeyi hedefleyen uydurma bir tartışmadır. Tartışmanın kaynağı da bizzat CHP'dir. Olmayan bir şey üzerinden varmış gibi bir algı yaratma gayreti ortaya çıkıyor" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü sırasında karavanında atletle çekilmiş fotoğrafına ilişkin de konuşan Bozdağ, "Öyle atletle karavan içerisinde fotoğraf çektirip, 'halkın adamı' diye yandaş medyaya manşet yapılarak halkın adamı olunmuyor. Yaşantınızla, konuşmanızla, her türlü hal ve tutumunuzla halkın adamı olursunuz. Halk sizi kendi adamı kabul eder" dedi.

TARTIŞMAYI ERDOĞAN BAŞLATMIŞTI?

Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı yönündeki tartışmalar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Erdoğan, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklandığı MİT TIR'ları soruşturmasının, Kılıçdaroğlu'na uzanabileceğini ima etmişti.

Erdoğan, Berberoğlu'nun "Buradan çıktım çıktım. Çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım" dediğini öne sürerek, "İçerdeki zatla Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın" demişti.

Erdoğan, son olarak Kılıçdaroğlu'nun tutuklanma ihtimali üstüne sorulan sorulara, "Benim gündemimde böyle bir şey yok" demişti.