ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Sanatçılardan çağrı: Faytona binme atlar ölüyor

Atların fayton işkencesine dikkat çekmek için sanatçılar tarafından hazırlanan "Faytona Binme, Atlar Ölüyor" videosu sosyal medyada ses getirdi.

Etkin Haber Ajansı / 16 Ağustos 2017 Çarşamba, 10:36

HABER MERKEZİ- Atların, faytona esir edilmesi ve bu yüzden hayatını kaybetmesine dikkat çekmek isteyen "Bana Göz Kulak Ol Derneği"nin öncülüğünde hazırlanan "Faytona Binme, Atlar Ölüyor" videosu, atlara yapılan eziyeti anlatıyor.

Videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşan dernek, "Ortalama 25 sene ömürleri olan atların, fayton işkencesi yüzünden en fazla 2 sene yaşayabildiğini biliyor muydun" sorusunu soruyor.

"Acılarıma kulak ver! Esaretime tepki göster!" kampanyasını da başlatan dernek, Change.org'da "Faytona Binme, Atlar Ölüyor" başlıklı imza kampanyası da başlattı. Videonun proje tasarımını Özge Özder, Aslı Tandoğan, Ayça Varlıer üstlendi. Filmin yönetmenliğini Çağatay Kaya yaptı. Metinleri Özge Özder yazdı, seslendirmeyi ise deneyimli oyuncu Selçuk Yöntem üstlendi.