ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Cebrail Günebakan Futbol Turnuvası başladı

“Yozlaşmaya hayır de örgütlen” kampanyası kapsamında düzenlenen Cebrail Günebakan Futbol Turnuvası, 12 takımın katılımıyla başladı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ağustos 2017 Cumartesi, 21:04

İSTANBUL - “Hayır de örgütlen” çalışması kapsamında Suruç şehidi Cebrail Günebakan anısına Gülsuyu Mahallesi'nde Cebrail Günebakan Futbol Turnuvası düzenlendi. 12 takımın yer aldığı turnuva saygı duruşuyla başladı.

ESP Maltepe İlçe Örgütü Başkanı Kerem Bükre açılış konuşmasında, Cebrail'in yozlaşmaya karşı mücadelesini örnek aldıklarını belirtti. Bükre şöyle konuştu:

“Hayır de örgütlen kampanyamız kapsamında, Cebrail Günebakan şahsında yaptığımız 'hayır de örgütlen' turnuvasında, kitleleri yozlaşmaya ve çeteleşmeye karşı hayır de kampanyasında örgütlenmeye, faşizme karşı antifaşist mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. Kapitalizm yozlaşmanın merkezine bugün futbolu koyduğunu tribünlerde ırkçılık, şovenizm ve gericilik aşılayarak kitleleri yozlaştırıyor. Bizim turnuvamızda milliyetçilik ve ırkçılığa yer yok, yozlaşmaya karşı dayanışma ve birlik var. Bizim tribünlerimizden Cebrail Günebakanlar, Berkin Elvanlar ve Hasan Ferit Gedikler çıkıyor. Hayır de örgütlen kampanyamız kapsamında tüm gençleri yozlaşmaya karşı örgütlenmeye çağırıyoruz.”

Suruç Şehitleri ve Tanıkları Platformu da turnavaya bir takımla kurarak katıldı, bir maç oynadı.

Turnuvaya Suruç şehitleri Cebrail Günebakan, Cemil Yıldız, Nartan ve Ferdane, İsmet Şeker'in ailer, ESP MYK üyeleri ve il yöneticileri, Suruç gazileri ve tanıkları ile Gülsuyu halkı katıldı.

Turnuva yarın düzenlenecek kupa töreniyle sona erecek.