ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Tacizci saldırgan serbest bırakıldı

İstanbul'da genç bir kadına sokak ortasında taciz eden ve şiddet uygulayan Ferhat Taştan adli kontrolle serbest bırakıldı. Polis, Taştan'ın gözaltındayken şahit olarak karakola gelenleri tehdit etmesine de göz yumdu.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ağustos 2017 Cumartesi, 17:50

İSTANBUL- İstanbul-Esenler'de bir kadın daha erkek şiddetine maruz kaldı. Kadın gece boyu çok sayıda hastane gezmek zorunda kalırken daha önce de 4 kez uyuşturucudan gözaltına alınan saldırgan erkek, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yeni Demokrat Kadın'ın haberine göre İstanbul-Esenler'de yaşayan Pınar Öztoprak isimli kadın 9 Ağustos günü evinden çıkıp yürüdüğü sırada karşıdan gelen iki erkeğin yanından geçişi sırasında, Ferhat Taştan isimli kişi tarafından fiziksel ve sözlü tacize uğradı. Buna karşı çıkan kadına küfrederek "Dua et kadınsın" diye tehdit eden tacizciye karşı özsavunmada bulunan Öztoprak, yoluna devam etmek istedi.

SALDIRGAN ŞİDDET UYGULADI ÇEVREDEKİLER İZLEDİ

Ancak birkaç dakika sonra geri dönen tacizci erkek Taştan, kadına sokak ortasında şiddet uyguladı. Öztoprak yaşadıklarını şu şekilde anlattı: "Ben 4 gibi Esenler'de evimden çıktım, ablama gidiyordum. Kaldırımda yürürken karşıdan 2 kişi geliyordu. Bana sürtünerek, birisi laf attı. Ben de bunun yanlış olduğunu söyledim. 'Annen, kız kardeşin yok mu? Neden bunu yapıyorsun?' dedim ve bana bu defa küfrederek 'Dua et kadınsın' falan dedi, ben de bağırdım. Karşılık verirken 'Laf atıp sürtünme cesareti buluyorsun, sonra dua et kadınsın diyorsun' dedim. Suratına yumruk attım. Sonra bu pislik gitti, 3 dakika sürmeden geri döndü ve beni bu hale getirdi. Çevrede insanlar sadece izledi' dedi.

SALDIRGAN GÖZALTINDAYKEN ŞAHİTLERİ TEHDİT ETTİ

İnsanlar içerisinde sadece bir öğretim görevlisi ve hukuk bürosunda çalışan bir kişinin kendisiyle karakola geldiğini ve şahitlik yapmayı kabul ettiğini belirten genç kadın, gözaltında olmasına rağmen tacizcinin defalarca yanlarına gelip gittiğini ve şahitleri tehdit ettiğini aktardı. Şahitlik yapmak için gelenlerinse korktuğu için şahitlikten geri çekildiğini söyledi. "Ben o saldırının olduğu tüm gece 4 hastane gezdim. Bilmiyorum eksik veya bozuk anlatıyor olabilirim. Çünkü ağrılarımdan hala uyuyamadım. Lütfen maruz görün" diyen Öztoprak, karakoldaki polislerin kendisine bu saldırganın defalarca uyuşturucudan gözaltına alınmış bir kişi olduğunu söylemesine rağmen tacizcinin adli kontrol ile serbest bırakıldığını öğrendiklerini söyledi.