ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

TDİ: Tek tip elbise dayatmasına izin vermeyeceğiz

TDİ, "Çocuklarımıza, evlatlarımıza, anne ve babalarımıza, yoldaşlarımıza tek tip elbise dayatmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 24 Aralık 2017 Pazar, 12:12

İSTANBUL - Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ), 696 sayılı KHK ile siyasi tutsaklara dayatılan 'tek tip kıyafet' uygulamasına ilişkin açıklama yaptı.

TDİ, "OHAL ile birlikte toplumun her yanına yönelen baskılardan ve saldırılardan en büyük payı hapishaneler aldı ve almaya devam ediyor. Bugün yayımlanan 696 sayılı KHK ile tek tip elbise düzenlemesi hayata geçirilmeye çalışılıyor" dedi.

KHK ile -şimdilik- duruşmalara giden siyasi tutsakların 'tek tip kıyafet' giymesi zorunlu hale getirildiği ifade edilen açıklamada, "Tek tip elbise dayatması tutsakları teslim alarak toplumu teslim alma saldırısıdır. Devrimci tutsaklar bu saldırıya karşı 'bize giydirilmeye çalışılan o tek tip elbiseyi parçalamaya hazırız ve kararlıyız' diyerek mücadeleye hazır olduklarını defalarca kez söyledi. Bizler de dışarıda devrimci tutsakların mücadeleleri etrafında kenetleneceğiz" diye belirtti.

TDİ, çocuklarımıza, evlatlarımıza, anne ve babalarımıza, yoldaşlarımıza tek tip elbise dayatmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.