ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Polis biten açıklamaya da saldırdı

"İşimizi geri istiyoruz" eyleminin 277. gününde de polis saldırdı. Eylem biterken gerçekleşen saldırıyla ilgili konuşan Sultan Özakça, "Nuriye ve Semih'e tahammülleri yok" sözleriyle tepki gösterdi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ağustos 2017 Cumartesi, 17:45

ANKARA - Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemleri 157'nci gününe girdi.

Ankara Yüksel Caddesi'nde ihraç edilen kamu emekçilerinin başlattığı "İşimizi geri istiyoruz" eylemi de 277. günde devam ediyor. Yüksel Caddesi'nde etrafı bariyerlerle sarılı olan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler, Konur Sokak'ta toplanırken, polis kalkanları ile Yüksel Caddesi'nin Konur Sokak girişini kapattı.

Aralarında Semih Özakça'nın annesi Sultan Özakça ve Nuriye Gülmen'in kız kardeşi Beyza Gülmen'in de bulunduğu eylemciler Konur Sokak'ta toplanarak, "Açlık grevinin 157'nci günü Nuriye ve Semih işe geri alınsın" pankartı açtı. Burada slogan atan ve kısa bir açıklama yaptıktan sonra eylemin sona erdiğini söyledi.

Sultan Özakça, "Eylemimiz sona ermiştir" dediği ve pankartı topladığı sırada polis müdahalesine maruz kaldı. Bu duruma tepki gösteren Sultan Özakça, "Görüyorsunuz eylemimizi bitirmemize rağmen bize saldırdılar. Açıklamamız bitmiştir deyip çekilmemize rağmen saldırdılar. Nuriye ve Semih'e tahammülleri yok, talimatla hareket ediyorlar" dedi.

Eylemde, günlerdir polisin sert müdahalesine maruz kalan 75 yaşındaki Perihan Pulat'a, polis "Neden evinde otur muyorsun?" sözleri dikkat çekti.