ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Maçka'da ölen Bülbül 'yem' olarak kullanılmış

Trabzon Valiliği, Maçka'da çıkan çatışmada yaşamını yitiren çocuğun Eren Bülbül'ün askerlere yer gösterirken ateş altında kaldığını açıkladı. Bülbül'ün kuzeni ise yanlarında götürürken yelek giydirmediklerini, yem olarak götürdüklerini söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ağustos 2017 Cumartesi, 12:15

TRABZON – Maçka'da askerler ile PKK'liler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün, askerlerce yer göstermesi için çatışma alanına götürüldüğü açıklandı. Bülbül'ün kuzeni de yaşananlarla ilgili '15 yaşında çocuğu yem olarak götürüyorlar" diye tepki gösterdi.

Trabzon Valiliği yaptığı açıklamada, Bülbül'ün PKK'li oldukları belirtilen kişilerin saklandıkları evi gösterdiğini belirtti.

Trabzon Valiliği'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Maçka ilçemiz kırsalında devam etmekte olan operasyon çerçevesinde; evden erzak çalma olayı ve bunun terörist unsurlarca yapılmış olabileceği ihtimaline binaen bahsi geçen ev civarında sürdürülen inceleme sırasında güvenlik kuvvetlerimize yardımcı olmakta iken terörist unsurlarca yapılan hain saldırı sonucu yaralanan sivil vatandaş ile aynı saldırıda yaralanan jandarma astsubay kıdemli başçavuş, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen şehadet mertebesine erişmişlerdir."

BÜLBÜL'ÜN KUZENİ: YEM OLARAK GÖTÜRDÜLER

Çatışmada hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün kuzeni Ali Bülbül ise yaşananları şöyle anlattı:

"Caminin yanında fındık topluyor. Asker ona diyor ki. Bir gün önce orayı soyuyorlar teröristler. Tespit ediyorlar tabi. 15 yaşında çocuğa ne yelek giydirme ne bir şey. Bunu oraya yem olarak götürüyorlar, orada pusuya düşürüyorlar. Orada çatışmaya giriyor teröristler. Orada bizimki vuruluyor. 2 asker yaralanıyor. Evleri 2 gün önce soydular. Yiyecek olan her şeyi aldılar. Çocuğu yanlarına götürüyorlar pusuya düşüyorlar. 4 tane asker."