ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Mamak'tan Van'daki 'Vicdan ve Adalet' nöbetine selam

Ankara'nın Mamak ilçesinde Van'daki 'Vicdan ve Adalet Nöbeti'ne destek eylemi engellenmek istendi. Mamak Feyzullah Çınar Parkı'nı ablukaya alınarak girişlere izin verilmemesine tepki gösteren Emek ve Demokrasi Güçleri, Eğilip bükülmeden vicdanımızın sesini dinleyerek mücadeleyi daha da arttıracağız. Bu nedenle partimizin başlatmış olduğu Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni selamlıyoruz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 11 Ağustos 2017 Cuma, 21:11

ANKARA - Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 'Vicdan ve Adalet Nöbeti'yle dayanışma amacıyla Mamak'taki Feyzullah Çınar Parkı'nda düzenlemek istediği eylem polis tarafından engellendi.

Park öğle saatlerinden itibaren polis bariyerleriyle çevrilerek giriş çıkışı yasaklandı. Polis, HDP milletvekilleri ile HDP il ve ilçe başkanlarının eyleme katılabileceğini söyledi. Eş başkanların girişine de izin vermeyeceğinin açıklanması üzerine dayanışma eylemi gerçekleştirilmedi.

Demokratik Alevi Derneği (DAD) Mamak Şubesi, Pir Sultan Abdal Derneği Mamak Şubesi, ESP, Devrimci Parti , HDP, HDK, BDSP ve Akader'in aralarında olduğu Mamak Emek ve Demokrasi Güçleri, akşam saatlerinde park önünde açıklama yaparak, Ankara'da da uygulanan abluka ve engellemeyi protesto etti.

"Vicdan ve Adalet Nöbeti'ni Savunmaya Devam Edeceğiz" pankartını açan Emek ve Demokrasi Güçleri adına HDP Mamak İlçe Örgütü Eşbaşkanı Abuzer Kısa açıklama yaptı. "Bu saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız" diyen Kısa, "Bir halk düşünün ki Eş Genel Başkanları, Milletvekilleri, Belediye Eş Başkanları ve binlerce parti üyeleri cezaevlerinde rehin tutuluyor. Bu saldırıların karşısında teslim olmayacağız. Eğilip bükülmeden vicdanımızın sesini dinleyerek mücadeleyi daha da arttıracağız. Bu nedenle partimizin başlatmış olduğu Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni selamlıyoruz" dedi.