ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

DSG: Rakka'da çember daraldı

DSG Komutanı Rojda Felat, Rakka'nın özgürleştirilmesi hamlesinde doğu ve batı cephelerinin birleşmesiyle açıklama yaptı, DAİŞ çeteleri için çemberin daraldığını söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 11 Ağustos 2017 Cuma, 10:59

RAKKA - Rakka'nın özgürleştirilmesi hamlesinde doğu ve batı cephelerinin birleşmesine ilişkin açıklama yapıldı.

DSG komutanlarından Rojda Felat, 1. Tugay komutanları ile her iki cephede 66 gündür aralıksız ilerleyen hamleye katılan savaşçılarla birlikte dün açıklama yaptı.

Felat 'Büyük Savaş' adı verilen hamledeki son durumla ilgili şunları söyledi:

"Reqa Özgürleştirme Hamlesi'nde 66 gündür doğu ve batı cephelerinde devam etmektedir. Hamle çerçevesinde şimdiye kadar 12 mahalle kurtarılmıştır. Bugün gün içerisinde kentin güneyindeki Nezlit Şihadê ve Hîşam Bin Ebdulmelik mahalleleri de kurtarılmıştır. Her iki mahallenin kurtarılması DAİŞ çeteleri için büyük bir darbe, bizim için de büyük bir zaferdir.

Böylece çetelerin kent içindeki bütün gidiş-geliş kapıları kapanmış ve üzerlerindeki çember daralmıştır. Son 3-4 içerisinde 600’den fazla Reqalı sivil kurtarılmış, ihtiyaçları giderilmiş ve güvenli bir şekilde güvenli bölgelere nakledilmiştir.

Her iki cephenin birleşmesini şehitlerimiz, yaralılarımız ve bütün zorlu koşullara rağmen mevzilerde savaşan savaşçılarımıza kutluyoruz.”