ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Son nefesimize kadar Yüksel'de olacağız'

Yüksel Caddesi'ndeki "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 275. gününde devam ediyor. Polis saldırısına tepki gösteren destekçilerden Perihan Pulat, "Son nefesimize kadar burada olmaya devam edeceğiz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ağustos 2017 Perşembe, 15:09

ANKARA- OHAL kararnamesi ile ihraç edilen ve zorla götürüldükleri Sincan Cazaevi Kampüs Hastanesi'nde tutulan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevleri 155. gününde. Yüksel Caddesi'nde ise "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 275 gündür devam ediyor.

Bugün de Yüksel Caddesi'nde abluka altında bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen kamu emekçileri "Nuriye ve Semih işe geri iade edilsin, Açlık grevi 155. günde" pankartı açtı.

Ancak Konur Sokak'ta polis engellemesi ile karşılaşan kamu emekçileri sokağın sonuna kadar sürüklendi. Saldırıya tepki gösteren Mehmet Yılmaz, Nuriye ve Semih'e müdahale edilmesine izin vermeyeceklerini dile getirirken, eylem yapan Perihan Pulat ise "Son nefesimize kadar burada olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Yüksel caddesindeki "İşimizi geri istiyoruz" direnişi, 255 günde akşam açıklamasıyla devam edecek.