ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İsrail'e karşı direnen 12 Filistinli gözaltına alındı

Siyonist İsrail'in Filistin halkına zulmü sürüyor. Sabah saatlerinde İsrail askerleri ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle 12 Filistinli evleri basılarak gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ağustos 2017 Perşembe, 18:24

HABER MERKEZİ – Siyonist İsrail askerleri sabah saatlerinde 12 Filistinli'yi gözaltına aldı.

Batı Şeria ve Kudüs'ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyen İsrail askerleri evlerde arama yaptı.

İsrail televizyonu 7. Kanal, 12 Filistinliyi İsrail askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi.

MÜLTECİ KAMPINDA 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan İsrail askerleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Eski Belde semtinde, Şufat beldesinde ve Kalendiya Mülteci Kampı'nda dört kişiyi gözaltına aldı.

Ramallah'ta da İsrail askerleri Ömer Cuma Hammad isimli genci Silvad beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve aracına el koydu. Yerel kaynaklar, İsrail askerlerinin Tulkerem'in doğusundaki Nuru Şems Kampı'na düzenlediği baskın sırasında da Filistinli bir genci gözaltına aldığını ve ailesinin evinde arama yaptığını söyledi.

Cenin'de de bu sabah erken saatlerde İsrail askerleri düzenlediği baskın sırasında çatışmaların yaşandığı ve bir kişinin gözaltına aldığı bildirildi.