ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ankara ve Van'da kadına şiddet

Ankara'da bir erkek karısının üzerine benzin dökerek yaktı. Van'da ise 17 yıldır kocasından şiddet gören bir kadın son olarak elektrik işkencesine maruz kaldı.

Etkin Haber Ajansı / 08 Ağustos 2017 Salı, 19:40

HABER MERKEZİ- Ankara'da bir erkek, karısının üzerine benzin dökerek yaktı. Kadın yaralanırken, Van'da da bir erkek, karısına elektrik işkencesi uyguladı.

Yenimahalle'deki Demetevler Mahallesi'nde bir apartmanın bodrum katından oturan Iraklı İ.M., kocası N.M. tarafından darpedildikten sonra üzerine benzin dökülerek yakıldı. İ.M.'nin çığlıkları üzerine içeri giren komşuları yanarak yaralanan kadını dışarı çıkarıp, itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri tarafından evde soğutma çalışması yapılırken, yaralı İ.M. ambulansla hastaneye kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. N.M. ise gözaltına alındı.

Bir kadına şiddeti haberi de Van'dan geldi. 17 yıldır sistematik şiddete uğrayan 35 yaşındaki Gülfidan Sepil'e, kocası son olarak elektrik verdi. Kadının 11 parmağı kesilmek zorunda kaldı. Sepil, işkenceci erkekten şikayetçi oldu.

Kocasından açarak Van'a giden Sepil, "Cezasını çeksin istiyorum. Davacıyım, şikayetçiyim. O cezaevine girerse ben çocuklarıma bakarım" dedi.