ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Ensar'ın karanlığına karşı ALİKEV'in aydınlığından yanayız'

Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Merdoğlu'nun, 12 yıldır çalıştığı TURKCELL'deki işinden çıkarılmasına ilişkin açıklama yapan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, "Ensar'ın karanlığına karşı ALİKEV'in aydınlığından yanayız" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 08 Ağustos 2017 Salı, 16:34

ANKARA- TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Merdoğlu'nun Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına ALİKEV yararına katıldığı için 12 yıldır çalıştığı TURKCELL'deki işinden çıkarılmasına ilişkin açıklama yaptı.

"Ensar'ın karanlığına karşı ALİKEV'in aydınlığından yanayız" diyen Koramaz, "ALİKEV bizlere, Gezi Parkı'ndan tüm Türkiye'ye yayılan daha güzel bir gelecek umudunun ve o umudun sembollerinden birisi olan Ali İsmail Korkmaz'ın emanetidir. Ali İsmail'in özgür dünya düşünü yaşatmak için ailesinin büyük fedakârlıklarıyla faaliyetlerini sürdüren ALİKEV, her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim bursu vermekte, yürüttüğü kültür-sanat faaliyetleriyle aydınlık bir kuşağın yetişmesine hizmet etmektedir" diye belirtti.

Merdoğlu'nun 12 yıldır çalıştığı TURKCELL'den çıkarılmasının iş hukukuyla açıklanabilir bir yanının olmadığını kaydeden Koramaz, "Türkiye'nin en büyük iletişim şirketlerinden biri olan TURKCELL'in ve ülkemizin geldiği durumun aynasıdır. Çocuk tecavüzcüsü çalışanlarıyla bilinen Ensar Vakfı'na sponsor olmaktan yüzü kızarmayan TURKCELL, kendi çalışanlarının ALİKEV'e destekte bulunmasından çekinir hale gelmiştir. Bu utanç verici tutum, AKP'nin dinci-gerici iktidarının ülkede yarattığı yozlaşmayı da gözler önüne sermektedir" dedi.